Opencart Erişim İzniniz Yok Uyarısının Çözümü

Opencart erişim izniniz yok uyarısının çözümü. Bu uyarı genellikle yeni bir modül yüklediğinizde modülü düzenlemek istediğinizde karşılaşacağınız bir durumdur. Opencart modül vb uygulamalar ilk yüklendiğinde yönetim panelinizde izinleri kapalı olur. Erişim izniniz yok uyarısını bu nedenle alırsınız.

Erişim izniniz yok uyarısının çözümü.

Erişim izniniz yok uyarısını kaldırıp yüklediğimiz modül yada bir uygulamaya izin vermek için site yöneticisinin erişim izinlerini açmamız gerekli.

Sistem –>Kullanıcılar –>Kullanıcı Grupları –> Kurucu Yönetici yada administrator yanındaki mavi düzenleme butonuna tıklayın

Opencart erişim izniniz yok uyarısının çözümü

Opencart erişim izniniz yok uyarısının çözümü

Kullanıcı Grubu Adı: İzinlerin geçerli olacağı kullanıcı grubunu gösterir. Eğer farklı üyelik gruplarınada izinleri açmak isterseniz. Sistem –>Kullanıcılar –>Kullanıcı Grupları –> Açmak istediğiniz grubu seçin.

Erişim İzinleri: Bu tablodaki bölümlere erişebilir ancak işlem yapamaz.

Değitirme İzinleri: Bu tablodaki bölümlerde değiştirme silme vb işlem yapabilir.

Açılan tabloda yönetici erişim izinlerini göreceksiniz. Bu tabloda eksik olan izinleri bulup eklemek zor olabilir bu nedenle resimdeki işlemleri yapınız. Öncelikle tüm seçimi kaldıra tıklayın ardından tümünü seçinize tıklayın. Bir altındaki izinler içinde aynı işlemi yapıp sağ üst kısımdaki mavi kayıt butonuna tıklayın.

Opencart bu uyarıyı genellikle ocmod modül yüklemelerinde verir. Opencart ocmod modül yada farklı bir yükleme yaptığınızda bu izinleri açmanız gerekir.

Şimdi erişim izniniz yok uyarısını aldığınız modül vb uygulamayı tekrar açın artık çalışacaktır.

Diğer Opencart Uyarıları

Api Erişim İzniniz Yok Uyarısı  Çözümü