Kargo Bizden Kampanyası İle Satışları Artırın

Kargo Bizden Kampanyası İle Satışları Artırın. Son zamanlarda e-ticaret sitesi sahiplerinin çözüm bulmakta zorlandığı konulardan biriside kargo konusudur. Artan piyasa fiyatları ile birlikte kargo ücretleri sorun olmaya başladı.

Yapılan bir araştırmaya göre müşterilerin kargo ücreti düşük olan siteleri daha fazla tercih ettiği tespit edildi. Rahatsız eden kargo ücretlerine rağmen satışları artırmak için indirim kuponu, kampanyalar, gibi uygulamalar önemli ölçüde etkili olsada kargo ücreti takıntı hali almaya devam etti. Bu nedenle bu durumu biraz daha dengelemek uygun olacaktır. Örneğin indirim oranları ile kargo fiyatlarını daha dengeli kullanabilirsiniz.

Kargo Sıkıntısına Nasıl Çözüm Üretebiliriz.

Tabi bu durum yüksek maliyetli ürünlerde pek bir sorun olmamaktadır. Maliyeti yüksek ürünlerde kazançda yüksek olduğu için firmalar genellikle kargo ücreti talep etmemektedir. Maliyeti düşük ürünlerde örneğin 15 TL olan bir ürün kargo ücreti 15 TL olunca müşterilerin alışverişten vazgeçmelerine neden olmaktadır.  Buna bir çözüm olarak hem satış oranını artırma hemde müşteriye daha cazip olmak için kargo uygulamamızı biraz fedakarlık yaparak değiştirebiliriz. Bir çok sitede giderek yaygınlaşan kargo bizden uygulamasına rastlamışsınızdır. Ancak bu uygulamada kargo ücretsiz değil, belli bir miktar üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo uygulaması yapılıyor.

Ücretsiz Kargo Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

Sisteme tanımlanan belli bir miktar üzeri alışverişlerde sistem otomatik olarak kargo ücretini ödeme sayfasında müşteriye yansıtmıyor.

Örneğin sistemimizde ücretsiz kargo modülünü devreye aldık, modül ayarlarına 250 TL belirledik bu durumda 250 TL üzeri yapılan her alışverişte kargo ücreti müşteriye yansımayacak alışveriş sayfasında kargo ücretsiz yazısı çıkacaktır.

Kargo ücretsiz yazısı rahatsız edici kargo ücreti algısının sitenizde kırılmasına neden olacaktır.

Opencart sitenizde ücretsiz kargo modülü bulunmaktadır. Opencart ücretsiz kargo ayarları makalemizden nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz. Bir başka sorun ise opencart ücretsiz kargo ayarları sonrası müşteri ücretsiz kargo hakkı kazandığı halde sabit kargo ücretini göstermesidir. Ücretsiz kargoyu bir seçenek olarak sunmasıdır. opencart sabit kargoyu, ücretsiz kargo hakkı kazanıldığında gizleyen modülü kullanarak bu sorunu’da aşabilirsiniz.

Kargo Bizden Kampanyası İle Satışları Artırın. Kargo bizden uygulaması ile önemli ölçüde satışlarınız artacaktır, ancak dikkat edilmesi gereken husus bu uygulamayı dengeli yapmaktır.