Opencart Ürünleri Excel İle Toplu Yükleme

Opencart Ürünleri Excel İle Toplu Yükleme İşlemi.

Opencart ile ürünlerinizi exel ile hazırlayıp toplu yükleme ve güncelleme yapabilirsiniz. Bir çok firmanın uygulamak istediği bir yöntemdir. 100 ve üzeri ürün çeşidi olan satıcılar için oldukça faydalı ve kolay bir yöntemdir. Ürünlerinizi bilgisayar ortamında excel döküman oluşturmuş olabilir yada ürün stoklarınızı bir program ile tutuyor iseniz kullanmakta olduğunuz programdan excel çıktı alıp toplu olarak opencart’a yükleyebilirsiniz.

Opecart’a ürünlerinizi excel ile toplu yüklemek için opencart excel export/import modülüne ihtiyacınız olacaktır. Bu modül ile kolaylıkla yükleyebilir yada çıktı alabilirsiniz. Opencart excel export/import modülü eticaret paketleri ile birlikte otomatik olarak yüklü gelir.

Admin panele giriş yapın. Sağ nagivasyon menüsünden eklentiler ve tekrar eklentiler seçeneğine tıklayın.

Eklentiler Sayfası Açılır Menü

Eklentiler Sayfası Açılır Menü

Açılır menüye tıklayın menüden modülleri seçin. Modüller listesinden excel port modülünü bulun.

Excel port modülü düzenleme

Excel port modülü düzenleme

Excel port modülü sağ tarafındaki mavi düzenle butonuna tıklayın.

Opencart Ürünleri Excel İle Toplu Yükleme

Opencart Ürünleri Excel İle Toplu Yükleme

Opencart excel işlemlerini yapabileceğiniz panel açılacaktır. Bu panelde excel ürünler, kategoriler, seçenekler, özellikler, müşteriler, müşteri grupları, siparişler, markalar, hediye kuponları, indirimler, kampanyalar, fotoğraflar vb verilerinizi yükleyebilir yada dışa aktarabilirsiniz.

Opencart excel yükleme için excel dosyamızı nasıl hazırlayacağız. Yukarıdaki tüm özellikleri içeren verileri opencart sitenize ekleyin. Bu işlemi bir kategori ve bir ürün ekleyerek yapabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra excel port eklentisi ile verileri dışa aktarın. Dışa aktarım sonrası oluşan excel dosyaları düzeninde dosya hazırlayabilirsiniz.

Eğer bir programdan excel alıp opencarta yükleyecekseniz programdan aldığınız excel dosyasını opencart’an aldığınız dosyalar ile karşılaştırıp düzenleyebilirsiniz.