Opencart Ürünleri KDV Dahil Gösterme

Opencart Ürünleri KDV Dahil Gösterme Nasıl Ayarlanır?

Opencart eticaret sitesinde ürünlerinizi kdv dahil gösterebilirsiniz. Bir çok sektör ürünlerini kdv dahil olarak satmakta bu nedenle sitede ürün sayfasında ürünü kdv dahil olarak göstermek istemektedir. Şimdi opencart’ta ürünleri kdv dahil nasıl gösterebiliriz.

Opencartta’ ürünleri kdv dahil göstermenin farklı yolları bulunmaktadır. Genellikle  ürün sayfasında hem kdv’li hem kdv’siz fiyat gösterilir. Ama siz kdv dahil fiyat göstermek istiyorsanız aşağıdaki işlemleri yapınız.

Vergiler Hariç Yazısını Kaldırma.

Öncelikle ürün sayfalarından vergiler hariç ek yazısını kaldıralım.

Yönetim paneline giriş yapın. Sol nagivasyon menüsünden sistem ve ardından mağazalar sekmesine tıklayın.

Opencart Ürünleri KDV Dahil Gösterme

Opencart Ürünleri KDV Dahil Gösterme

Sağ tarafta mağazanız görünür. Sağ kısmındaki düzenle butonuna tıklayınız.

Açılan sayfadaki üst sekmelerden seçenek sekmesine tıklayın. Seçenek sekmesine tıkladıktan sonra aşağıdaki seçeneklerden vergi oranlarını göster seçeneğini hayır olarak işaretleyin.

Hayır olarak işaretledikten sonra sağ üst kısımdan kaydet butonuna tıklayın.

Artık ürünlerinizde vergiler hariç ek yazısı olmayacaktır. Ancak bu işlem sonrası eğer ürünlerinizi eklerken vergi sınıfı seçeneğine herhangi bir oran eklediyseniz ürün fiyatı farklı görünecektir.

Ürünleri Kdv Dahil Gösterme

Örneğin: Ürün x fiyatı 100 tl vergi sınıfı bölümünden eklerken vergi oranını %18 seçtiniz bu durumda ürün 118 tl görünüyordu yukarıdaki işlem sonrası ürün 100 tl görünecektir. Bu nedenle vergi sınıfı seçeneğine vergi oranı eklediyseniz vergi oranı yok seçili olmalı + fiyatlarınızı kdv dahil fiyat ile güncellemeniz gerekli. Eğer ürün girerken vergi sınıfı bölümüne zaten bir oran girmediyseniz herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Yukarıdaki vergiler hariç yazısı kaldırma işlemini yapmanız yeterlidir.

Ürünleri eklerken vergi sınıfına kdv eklediyseniz vede çok sayıda ürün varsa opencart hızlı üdüzenleme modülü ile kolayca değiştirebilirsiniz. Opencart hızlı düzenleme modülü ile toplu ürün güncelleme işlemini nasıl yapacağınızı buraya tıklayıp öğrenebilirsiniz.

Ürünleri kdv dahil gösterme işlemi sonrası

KDV Dahil yazısıda yazsın

Kdv dahil tek fiyat çıkacak ancak kdv dahil şeklinde bir yazı olmayacaktır. Tek fiyat yanında yada başlangıcında kdv dahil yazısı istiyorsanız bunun için ek modül eklenmesi yada temanızda işlem yapılması gereklidir.

Ürün Sayfasında Kdv Hariç Görünsün Kdv Oranını Ödeme Sayfasında Eklesin.

Ürün sayfasında örneğin ürün x fiyatı 100 tl bunu sepete attıktan sonra ödeme sayfasında kdv 18 ekleyip 118 tl yapmasını istiyorsanız. Ürünleri eklerken vergi sınıfı bölümüne kdv oranınızı ekleyin ardından yukarıda anlattığımız kdv yazısını kaldırma işlemini yapın. Bu işlem sonrası ürün sayfasında ürün kdv hariç görünecek ancak ödeme sayfasında ürüne kdv ekleyecektir.

Konu hakkında kaynaklar.

Opencart ürün ekleme & düzenleme

Opencart Vergi Oranı Ekleme & Düzenleme

Opencart ürünleri kdv dahil gösterme konusunda daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.