Opencart Ürünleri KDV Dahil Gösterme

Opencart Ürünleri KDV Dahil Gösterme Nasıl Ayarlanır?

Opencart eticaret sitesinde ürünlerinizi kdv dahil gösterebilirsiniz. Bir çok sektör ürünlerini kdv dahil olarak satmakta bu nedenle sitede ürün sayfasında ürünü kdv dahil olarak göstermek istemektedir. Şimdi opencart’ta ürünleri kdv dahil nasıl gösterebiliriz.

Opencartta’ ürünleri kdv dahil göstermenin farklı yolları bulunmaktadır. Genllikle  ürün sayfasında hem kdv’li hem kdv’siz fiyat gösterilir. Ama siz kdv siz fiyat göstermeyi istemiyor sadece kdv dahil fiyat göstermek istiyorsanız aşağıdaki işlemleri yapmanız yeterlidir.

Aşağıdaki işlemlerde kdv oranını otomatik olarak ekler yani bir ürün girdiğinizde ürün sayfasında kdv hariç ibaresi olmayacak tek fiyat olacaktır ancak bu fiyata kdv oranını ekleyerek gösterecektir.

Eğer kdv oranını hiç eklemesin zaten kdv dahil fiyat yazıyoruz diyorsanız ürün eklerken vergi sınıfı seçeneğini yok seçiniz. Bu durumda aşağıdaki işlemleri yaptığınızda kdv dahil tek fiyat çıkacaktır ödeme sayfasındada herhangi kdv ibaresi olmayacaktır.

KDV Dahil yazısıda yazsın

Kdv dahil tek fiyat çıkacak ancak kdv dahil şeklinde bir yazı olmayacaktır. Tek fiyat yanında yada başlangıcında kdv dahil yazısı istiyorsanız bunun için ek modül eklenmesi yada temanızda işlem yapılması gereklidir.

Yönetim paneline giriş yapın. Sol nagivasyon menüsünden sistem ve ardından mağazalar sekmesine tıklayın.

Opencart Ürünleri KDV Dahil Gösterme

Opencart Ürünleri KDV Dahil Gösterme

Sağ tarafta mağazanız görünür. Sağ kısmındaki düzenle butonuna tıklayınız.

Açılan sayfadaki üst sekmelerden seçenek sekmesine tıklayın. Seçenek sekmesine tıkladıktan sonra aşağıdaki seçeneklerden vergi oranlarını göster seçeneğini hayır olarak işaretleyin.

Hayır olarak işaretledikten sonra sağ üst kısımdan kaydet butonuna tıklayın.

Artık ürünleriniz ürün sayfalarında ve anasayfa eklentilerinde kdv dahil olarak görünecektir. Ürün sayfalarında, ürün listelerinde, anasayfa eklentilerinde ve birçok bölümde kdv dahil gösterir ancak ödeme sayfasında kdv oranını gösterecektir.

Örnek: Müşteri bir ürünü sepete attı ve ödeme yapmak için ödeme sayfasına gitti. Burada toplam,ara toplam, kdv oranı ve toplam olarak gösterecektir.

Eğer ürünleri kdv dahil olarak gösterip ürün sayfasındada kdv hariç olarak ek bir gösterim yapmak isterseniz temanızda bu özelliğin olması durumunda yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra görünecektir. Eğer görünmüyorsa temanızda bu özellik yok demektir bu durumda bize ulaşınız.