Opencart Sayfaları Yorumlara Kapatma

Opencart sayfaları yorumlara kapatma işlemi nasıl yapılır. Opencart sitenizde ürünlere yorum yapılmasını istemiyorsanız aşağıdaki işlemleri uygulayın.

Opencart sitenizin admin paneline giriş yapın. Sol taraftaki nagivasyon menüsünden sistem sekmesine ardından mağazalar seçeneğine tıklayın.

Opencart Sayfalardan Yorumları Kaldırma

Opencart Sayfalardan Yorumları Kaldırma

Sağ taraftaki mavi düzenle butonuna tıklayın.

Açılan sayfada seçenekler sekmesine tıklayın.

Opencart sayfaları yorumlara kapatma

Opencart sayfaları yorumlara kapatma

Bu bölümde 2 seçenek göreceksiniz. Yorumlara izin ver seçeneği sitenize üye olan kişiler için geçerlidir. Bu seçeneği hayır yaparsanız sitenize üye olanlar yorum yapamayacaktır. Misafir yorumlarına izin ver seçeneği ise sitenize üye olsada olmasada yorum yapabileceği anlamına gelir. Bu seçeneği hayır yaparsanız sitenize misafir olarak yorum yapılamayacaktır.

Eğer opencart sitenizi tüm yorumlara kapatmak istiyorsanız her iki seçeneğide hayır işaretleyin. Eğer sadece misafirlere kapatmak isterseniz misafir yorumlarına izin ver seçeneğini hayır işaretleyin. Herhangi seçim sonrası sağ üst kısımdaki mavi kayıt butonuna basıp seçeneklerinizi kayıt edin.

Yorumlar sitenizden alışveriş yapıcak olan kişiler için önemlidir. Yorumlar ürün alımında etkin rol oynamaktadır. Son zamanlarda karalama amaçlı üye olmadan yorum yapan kişilerden dolayı sitenizi yorumlara kapatmak istiyorsanız misafir yorumlarına izin ver seçeneğini hayır işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Siteniz zaten ziyaretçi yorumlarına kapalı ve yinede spam yazılar yazılıyor ise opencart basit doğrulama özelliğini kullanarak bunu engelleyebilirsiniz.

Her durumda yorumlar sitenizde önce sizin onayınız sonrası yayınlanır. Spam yada kötü yorumları göstermek istemiyorsanız opencart yorum ekleme ve düzenleme konusunu inceleyiniz.