Trendyol Mağaza Açma Rehberi

Trendyol mağaza açma rehberi ile trendyolda satıcı hesabı açıp satışa başlayabilirsiniz.

Trendyol, Türkiye’nin en büyük online pazar yerlerinden birisidir. Aylık 20 milyon tekil kullanıcıya ulaşan Trendyol’un 16 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunmaktadır. Trendyol’da 1500’ün üzerinde farklı ürün kategorisi de bulunmaktadır.

Trendyolda hesap açmak için gerekli belgeler

Şirket ticaret ünvanı
Şirket türü
Vergi kimlik numarası
Ticari sicil numarası
Satış yapılacak kategori
Ad soyad
E-posta
Cep telefonu numarası
Başka sanal pazar yerlerindeki veya kendi e-ticaret sitenizin linkleri

Trendyol Satıcı Hesabı Nasıl Açılır.

Trendyol satıcı başvurusunu buradan yapabilirsiniz.

Öncelikle şunu bilmemiz gerekiyor trendyolda satış yapabilmeniz için bir şirket yada firma olmanız gerekiyor.

1- ilk adım olarak trendyol.com’a girerek sağ üst tarafta bulunan (Trendyolda satış yap) bölümüne giriyoruz.

2- Karşınıza satıcı formu gelicektir (ad,soyad,telefon numarası,eposta adresiniz,kategori seçimi,şirket türü,TC kimlik numarası,il ve ilçe,Referans kodu (zorunlu değildir)bilgileri girildikten sonra DEVAM’et diyoruz.

3- Bu bölümde 1’inci sayfa olan bilgi sayfasına yazdığınız telefon numarasına trendyol bir mesaj gönderecektir ( DOĞRULAMA AMAÇLI) gönderilen kodu giriniz onayladıktan sonra devam ediniz.

4- Bu bölümde hesap açılışına başlayacaksınız: Bu sayfadaki iki bülümün kutucuklarını işaretliyerek (Başvuruyu tamamla)’yı işaretliyorsunuz trendyol sizi şifre ekranına yönlendirecektir.

5- Bu bölümde (en az 8 karakterden oluşan) bir şifre oluşturmanız gerekiyor:bu oluşturduğunuz şifre trendyol mağazanıza giriş için kullanacağınız şifre olucaktır.onayladıktan sonra…

6- Trendyol sizi bilgi ve belgelerinizi giriceğiniz ekrana yönlendirecektir.(mağaza adı,vergi dairesi,şirket türü,VKN/TCKN,fatura türü,kep adresi,mersis no,IBAN NO)

Kep Adresi

Eğer şahıs şirketi iseniz bu bölümü doldurma zorunluluğunuz yoktur isterseniz kendi mail adresinizi girebilirsiniz (KEP adresinizi PTTden alabilirsiniz)

-Mersis numarası: mersis numaranız yoksa bu bölümüde doldurmadan geçebilirsiniz.(Eğer Limited Anonim Şirketi’iseniz bu bölümler zorunludur)
Mersis numaranız vergi numaranızın sonuna BEŞ 0 ve bir 1 ,başınada bir 0 eklenmiş halidir (022-222-220-0001) mersis numaranızı devlet size vermiş olucaktır.

İBAN

Trendyol’un size paranızı yatıracağı iban numaranızı girmeniz gerekiyor.(ıban numarası şirket sahibinin üzerinde kayıtlı olması gerekiyor)

7- Geldiğiniz sayfada trendyol sizden OPERASYON BİLGİLERİ bölümüne yönlerdirecektir.Bu bölümde (Kargo,entegrasyon,adres bilgilerinizi) istiyecektir

-istediğiniz kargo şirketini seçebilirsiniz,isteğe bağlı olarak sonradan da kargo şirketinizi değiştirebiliyorsunuz

-kargo teslim süresi değiştirilemiyor eğer süre bölümünde yazan süreden daha fazla sürede kargonuz hazır oluyorsa trendyolla irtibata geçerek çözüm yoluna ulaşıcaksınız

-tercih edilen entegrasyon modelini seçiniz (ürünlerinizi kendinizmi yükliyiceksiniz yada bir entegrasyon şirketi ile’mi çalışıcaksınız)

-adres biligileri (ilk sayfada girdiğiniz adresi eksiksiz bir şekilde bu bölümede işleyiniz) şirketinizin bulunduğu adreside eksiksiz giriniz.

-şirket merkezi adresi,iade depo adresi,sevkiyat depo adresi bölümleride mevcuttur eğer tek adresiniz var ise fatura adresimle aynı bölümünü işaretliyebilirsiniz.

Finans Sorumlusu

Trendyol size bilgi ve belgeler gönderecektir ödeme yapmadan önce vs. tarzında BU BELGELERLE KİMİN İLGİLENECEĞİNİ trendyolun kiminle irtibata geçeceğini soruyor. müşteri hizmetleri ve operasyon sorumlusu bölümündede aynı durum geçerlidir

KAYDET VE DEVAM ET diyerek diğer sayfaya geçiniz

8- Bu bölümde sizden şirketinizin belgeleri isteyecektir (vergi levhası)(imza sirküleri)
eğer anonim şirketi’iseniz sizden Ticaret sicili gazetenizi ve faliyet belgenizi isteyecektir.

KAYDET VE DEVAM ET

9- Bu bölümde sizden satıcı üyelik sözleşmesi karşılayacaktır: trendyolun sizinle yapacağı sözleşmeyi indirip ordaki her sayfayı imzalayıp kaşelemenizi isteyecektir bu işlemleri yaptıktan sonra belgeleri bölüme yükleyiniz (belgelerin fotoğrafını çekerek yükleyebilirsiniz)

Önemli: Tüm belegelerin tüm sayfalarının alt kısmına kaşe ve imza zorunludur.

EK OLARAK: trendyola kargolamanızı istiyorlar.

BAŞVURU İŞLEMİNİZ BİTMİŞTİR…

Bir kaç gün içerisinde size onay maili gelicektir, ürün yüklemeye ve satışa başlıyabilirsiniz.

Trendyol mağaza açma rehberi ile gerekli işlemleri yaptıktan sonra herhangi sorun olması durumunda eticaret danışmanlarımızdan destek isteyebilirsiniz.

Opencart trendyol entegrasyonu kullanarak işinizi hızlandırabilirsiniz.