Mobil Satış Oranlarını Artırma

Mobil Satış Oranlarını Artırma. Mobil satışları artırmanın bir çok yolu bulunmaktadır. Ancak biz bu yazımızda etkili 3 adımdan bahsedeceğiz.

Mobil cihazlardan yapılan girişlerin bir alışverişle sonuçlanma oranı. Masaüstü ve laptop cihazlara oranla yarı yarıya hatta daha az olmaktadır. Bunun en önemli sebeplerinden ikisi; sitede form veya bilgi girişi yapılacak alanlardaki zorluklar ve sitenizin mobildeki hızıdır. Mobil kullanıcı deneyimini iyileştirmek için burada bi kaç adımdan bahsedeceğiz.

Mobil kullanıcıların en önemli bileşenleri, kolay üyelik, bilgi saklama, form girişi ve tamamlama, ödeme sayfası alanları. Bu bölümlerde yapılacak düzeltmeler mobil kullanıcı deneyiminin iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Site Girişini Kolaylaştırma

Sitenize ilk kez gelen bir ziyaretçi için kayıt olma zorunluluğu getiren formlar, zamanla can sıkıcı bir hal aldı.  Site girişini daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Bunun için sitenize sosyal giriş veya google ile giriş ekleyerek tek tuşla sitenize girişi sağlayabilirsiniz. Böylece ziyaretçi sitenizde karmaşık formlarla uğraşmayacaktır.

Form Doldurma İşlemlerini Basitleştirme

Mobil kullanıcıların %80 oranla google Chrome kullandığını düşündüğünüzde sitenizde Chrome otomatik form doldurma özelliğini aktif ederek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Ödeme Yöntemini İyileştirin

Bir çok sitede hala hazırda ödeme işlemi bir kaç aşamada tamamlanmakta. Ancak bu işlem mobilde oldukça sorunlu olmakla beraber ziyaretçinin alışverişten vazgeçmesine hatta sepetten vazgeçmeye neden oluyor. Bu nedenle ödeme sayfasını basitleştirmelisiniz. Bu sayfamızdan ödeme yöntemini basitleştirmeyi öğrenebilirsiniz.

Mobil Satış Oranlarını Artırma konumuz dışında ip uçları ve diğer taktikler için bu sayfamızı inceleyiniz.