Opencart ile Sosyal Ticarete Nasıl Başlanır?

Opencart ile Sosyal Ticarete Nasıl Başlanır?

Sosyal medya platformları, müşteriler için daha kişiselleştirilmiş ve hedeflenmiş bir uygulama içi alışveriş deneyimi oluşturmak için kullanıldığında, buna sosyal medya ticareti denir. Basitçe söylemek gerekirse, e-Ticaret özelliklerini sosyal medya platformlarına entegre eder.

Müşteriler ürününüzden veya hizmetinizden memnun kaldıklarında, sosyal medya onları paylaşmayı ve önermeyi kolaylaştırır. Sosyal medya, doğası gereği içeriğin hızla yayıldığı bir yerdir. Sonuç olarak, bu kanallar  pazarlamanızda kritik bir rol oynamaktadır.

Kullanıcıların platformdan ayrılmadan göz atabileceği ve alışveriş yapabileceği veya Twitter ve Pinterest’te düğme satın alabileceği Facebook işletme perakende mağaza sayfaları, sosyal ticaret platformları ve sitelerine örnektir.

Birçok kişi, sosyal e-ticaretin şirketlerine fayda sağlayıp sağlayamayacağından emin değil. Aslında, şirketiniz için bir takım ticari avantajlara sahiptir.

Opencart, birçok özelleştirme seçeneğine sahip bir  e-ticaret platformudur. Satışlar, müşteriler ve daha fazlası gibi hayati göstergeleri bir bakışta gösteren güçlü bir yönetici panosu sunar.

Geniş veri ve veri yelpazesiyle Opencart, işletmenizin ne kadar sağlıklı olduğunu belirlemenizi kolaylaştırır. Raporları şirketinizin özel gereksinimlerine göre uyarlayabilirsiniz.

Opencart e-Ticaret Mağazaları için En İyi Sosyal Ticaret Platformu

Instagram Mağazası

Instagram’da bir şeyler satmaya çalışan her firma için Instagram Shop harika bir fırsat. Instagram Shop ile şirketler, doğrudan Instagram profillerinden erişilebilen alışveriş yapılabilir öğelerin bir listesini oluşturabilir ve çok sayıda ürün keşfetme fırsatına erişebilir.

Whatsapp Entegrasyonu

Tüketicilerin WhatsApp’ta canlı sohbet yoluyla sizinle etkileşime girmesine izin verin. Müşteriler, soru sormak ve bu tür sorulara anında yanıt almak için WhatsApp sohbetini kullanabilir. Müşteriler, üye türlerine göre çeşitli yardım aracıları arasından seçim yapabilir ve sorunları hakkında onlarla konuşabilir. Çevrimiçi mağazanızı popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a bağlayın .

Facebook

Yönetici, mağazayı Facebook mağazasıyla entegre edebilir ve Facebook Mağazasını kullanarak Facebook’ta mağaza ürünleri sunabilir. Müşterileri bir ürünü kontrol etmek için tıkladıklarında ödeme sayfasına yönlendirme gibi Facebook özelliklerini kullanarak satışları artırın. Sonuç olarak, alışveriş sepetini terk etme oranı daha düşük ve tıklama oranı daha yüksek. E-Ticaret mağazanızı Opencart Facebook mağazasıyla entegre ederek ürün kataloğunuzu senkronize edin.

Pinterest

Genellikle pinterestte sadece fotoğraflarınızı paylaşıyorsunuz bu durumda pinterestin önemli bazı özelliklerini kaçırıyorsunuz. Pinterest paylaşımları aynı blog makalelerinde yapılan paylaşımlar gibi google ve diğer arama motorlarınının sonuçlarına yansımaktadır. Pinterest ile satışlarınızı artırmak için pinterest ile satışlarınızı artırın başlıklı makalemizi inceleyin.

Whatsapp

Opencart whatsapp uygulaması mağaza entegrasyonu ile sosyal ticaretini zirveye taşıyabilirsiniz.

Neden Bir Opencart Mağazasında Sosyal Ticareti Kullanmalı?

Milyarlarca insan sosyal medya ticaretini kullandığından, birçok işletme için kazançlı bir pazar haline geldi. Opencart ile sosyal ticaret , giderek artan dijital bir çağda rekabetçi kalmak isteyen şirketlerin iş stratejisine dahil edilmelidir.

Opencart ile sosyal medya ticareti, doğru kullanıldığında marka bilinirliğini, müşteri memnuniyetini ve satışları artırabilir. İşte şirketinizin büyümesine yardımcı olabilecek birçok yoldan birkaçı:

Daha odaklı pazarlama oluşturmayı sağlar

Sosyal medya ticaret platformlarının çoğu, işletmelerin tüketici verilerini toplaması ve analiz etmesi için araçlar ve bilgiler sunar. Markalar, reklamları belirli demografilere hedeflemek için bunları kullanabilir. Örneğin, reklam ayarları, bebek ürünleri reklamlarının öncelikle annelerin haber akışlarında görünmesi için değiştirilebilir.

Geliştirilmiş Arama Motoru Konumlandırma

Doğrudan satışlardan daha fazlası, sosyal medya katılımından kaynaklanabilir. Ürün satmak için sosyal medyayı kullanmanın web sitenize gelen trafiği iyileştirdiği ve bunun da arama motoru puanınızı etkilediği kanıtlanmıştır.

Daha Gerçek etkileşim ve trafik

Daha önce de belirtildiği gibi, agresif bir şekilde sosyal medya takipçi sayınızı artırmaya çalışmak, ziyaretçileri dönüştürmek için mükemmel bir ilk adımdır. Sosyal ticaretin en önemli avantajlarından biri, şirketlerin bilgi yayınladıklarında elde edebilecekleri artan katılım ve erişimdir. Bir firmayla düzenli olarak etkileşime giren insanlar bunu önermeye daha meyillidir.

Müşteri Tutma ve Bağlılık

Ürünlerinizi/hizmetlerinizi satmak ve reklamını yapmak istiyorsunuz ama aynı zamanda işiniz için sosyal ticareti kullandığınızda insanlarla olumlu ilişkiler kurmak istiyorsunuz. Bir şirket, onlarla bağlantı kurmak için bu şanstan yararlanarak potansiyel müşterilerle bağlantılar kurabilir ve sürdürebilir. Sonuç olarak, hizmetinizden memnun/memnun olan tüketicilerin sizden tekrar satın alan tüketiciler olma olasılığı daha yüksektir. İlk kez tüketicilere normal müşterilere olduğu kadar iyi davrandığınızdan emin olun – ikisi de çok önemlidir!

Alışverişe yeni bir boyut katıyor

Sosyal ticaret, doğrudan bir şirketin web sitesinden satın almaktan daha etkileşimlidir. Kullanıcılar, arkadaşlarını gönderilerde etiketleyerek kolayca ürün önerileri isteyebilirler. Bir ürünün satın almaya değer olup olmadığını görmek için diğer kişilerin yorumlarını da okuyabilirler. Ayrıca doğrudan markalarla etkileşime girebilir ve daha kişiselleştirilmiş hizmetler alabilirler.

Opencart ile Sosyal Ticarete Nasıl Başlanır?

Opencart ile sosyal medya ticaretine başlamak için öncelikle eticaret sitesi kurmalısınız. E ticaret kurmak için firma olmanız yeterlidir. E Ticaret için gerekli hazırlıkları tamamladıktan sonra opencart eticaret paketleri içerisinden bütçenize uygun olanı seçip başlayabilirsiniz.