Instagramda Ürün Etiketleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagramda Ürün Etiketleme Özelliği Nasıl Kullanılır? Alışveriş özelliğini ilk olarak 2016 yılında denemeye başlayan Instagram, bu özelliği Hikayeler’e de taşımıştı. Geçtiğimiz dönemde e-ticaret için ödeme yöntemlerini yayına almasıyla dikkat çeken uygulama, ilginin yüksek olduğu hikayeler özelliğine eklediği alışveriş etiketiyle instagram mağazalarını daha da hareketlendirdi.

“Instagram Alışveriş” (Instagram Shopping) bir postta yer alan paylaşıma ürünleri etiketlemenizi sağlıyor. Böylece, etiketlenen her ürün potansiyel alıcının daha fazla bilgi edinmesini sağlayacak şekilde onu ürünün detayına yönlendiriyor.

Bu özellikleri etkin kullanarak eticaret sitenizdeki satışları artırabilirsiniz. Bu özelliğin eticaret sitemizdeki alışverişleri artırmasını nasıl sağlayabiliriz?

Bu özelliği kullanabilmek için öncelikle instagram alışverişinizin açık olması gerekir. Instagram’da alışveriş özelliği açıldıktan sonra opencart facebook entegrasyonunu gerçekleştirip sitenizdeki satışları artırmaya başlayabilirsiniz.

Satışları Nasıl Artırabiliriz?

Instagramda paylaşım yaparken her paylaşımınıza yada hikayenize ürün etiketlemelisiniz. 

Instagramda Paylaşıma Ürün Etiketleme

Paylaşacağınız görsele gerekli efekt vs ekledikten sonra ürünleri etiketle seçeneğine dokunun ardından paylaşmak istediğiniz görsele dokunun paylaşıma etiketlemek istediğiniz ürünü seçin ve paylaşımı tamamlayın.

Instagram Hikayede Ürün Etiketleme

Hikayede paylaşacağınız ürünü seçin ardından hikaye ayarları bölümünde üst kısımda hikayenize ürün bağlantısı ver ikonuna dokunun ardından ürünü seçip paylaşımı tamamlayın. Instagramda ürün etiketleme işlemini daha önceki paylaşımlarınız için paylaşımlarınızı düzenleyerek onlarıda etiketleyebilirsiniz.

Paylaşımınızda etiketlediğiniz ürüne doknulduğunda satın alma seçeneği çıkacaktır. Takipçiniz satın al seçeneğine dokunduğunda instagramınız opencart eticaret sitenize entegre olduğu için takipçiniz ürünün sitenizdeki sayfasına yönlenecek ve alışverişi tamamlayacaktır. Böylece instagram ve facebook paylaşımlarının eticaret sitenizde alışverişe dönmesini sağlamış olursunuz.

Opencart facebook ve instagram entegrasyonunu online olarak hemen alıp başlayabilirsiniz. Opencart facebook entegrasyonunu satın almak için tıklayınız

Instagramda ürün etiketleme özelliği nasıl kullanılır? Konusu hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.