Opencart ile Çevrimiçi İş Kurmak için 5 Neden

Opencart ile Çevrimiçi İş Kurmak için 5 Neden. Opencart çerçevesinin kullanımı ve özelleştirilmesi kolaydır. Basit bir kullanıcı arayüzüne sahiptir, bu da herhangi bir yeni kişinin çevrimiçi başlamasını kolaylaştırır. Opencart ayrıca, kullanıcının ek özelliklere erişmek için yükleyebileceği çok çeşitli modüllere sahiptir.

Opencart  kullanan tüccarlar için düşük ücretlerden, pazarlama amaçlı sosyal medya ticaretine kadar çok çeşitli avantajlar sunuyor. Bununla birlikte, müşteri incelemeleri veya ayrıntılı ürün sayfalarının olmaması gibi bu platformla birlikte gelen bazı dezavantajlar da vardır.

Opencart ile Çevrimiçi İş Kurmak için En Önemli 5 Neden

E-ticaret mağazaları için kullanılan ücretsiz bir açık kaynaklı yazılımdır. Opencart , temiz ve kullanımı kolay arayüzü nedeniyle oldukça popülerdir. Çalıştırmak için herhangi bir özel teknik bilgi gerektirmez. Opencart ile çevrimiçi bir iş kurmanız için en önemli 5 neden.

1) Açık kaynak: Yazılımın geliştirilmesinin arkasındaki şirket kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Yani hiç kimse yazılımın sahibi değildir ve herkes herhangi bir lisans ücreti veya telif ücreti ödemeden yazılımı özgürce kullanabilmektedir.

2) Kurulumu basit: Opencart’ın kurulum süreci, web tasarımı veya programlama konusunda deneyimsiz olanlar için bile basit ve takip etmesi kolaydır, çünkü bu platformu kullanarak tam işlevli bir çevrimiçi mağazanın sıfırdan nasıl kurulacağına dair her zaman ayrıntılı talimatlar mevcuttur.

3) Opencart destek: Opencart modülleri ve güncellenmiş sürümleriyle uğraşan harika bir topluluğa sahiptir.

4) Web Sitesinin Hızı: Opencart hızlı yüklenen bir sitedir. Komut dosyası hafif yapılıdır, ve her tür ana bilgisayara süper hızlı yükleyebilirsiniz.

5) Sınırsız Ürün yükleme: Opencart, her mağaza sahibinin mümkün olduğu kadar çok ürün yüklemesine izin verir. Ürün yüklemede herhangi bir sınırlama yoktur.

Bir Sonraki E-Ticaret Platformunuz için Neden Opencart’ı Seçmelisiniz?

Şimdi Opencart’ı diğer e-ticaret platformlarıyla karşılaştıracağız. Ve bir sonraki e-ticaret siteniz için neden en iyi seçim olabileceğini açıklayacağız.

Neden Opencart?

-Az bir çabayla ihtiyaçlarınıza göre kurabilir ve özelleştirebilirsiniz.

-Ücretsiz ve açık kaynaklıdır

-Başlamanıza yardımcı olacak büyük bir topluluk var

İhtiyaçlarınız İçin En İyi E-Ticaret Platformunu Nasıl Seçersiniz?

E-ticaret siteniz için doğru platformu seçmek çok önemlidir çünkü işinizin ne kadar iyi olacağını belirler. En iyi e-ticaret platformları, işletmenizi ayağa kaldırmak için size doğru araçları ve özellikleri sağlayacaktır.

E-ticaret platformları, çevrimiçi mağaza oluşturmanıza, envanteri yönetmenize ve ödemeleri kontrol etmenize yardımcı olacak çeşitli özellikler sunar. Ancak tüm bu özellikler eşit yapılmamıştır. Bu nedenle bir tane satın almadan önce biraz araştırma yapmak önemlidir.

En iyi e-ticaret platformları, kullanıcıların zamandan ve paradan tasarruf etmelerine yardımcı olurken, aynı zamanda müşteri memnuniyetine odaklanmak için tasarlanmıştır. Teknik sorunlar veya müşteri şikayetleri için canlı sohbet desteği gibi gelişmiş araçlara erişmeye devam ederken dakikalar içinde profesyonel vitrinler oluşturmanıza olanak tanır. Ve işinizin diğer yönlerini yönetmenizi sağlayan birçok farklı entegrasyona sahiptir.

Örneğin günümüzün en önemli ihtiyacı olan pazaryeri entegrasyonu opencart ile çok kolaydır. Bir diğer önemli konu sosyal medya entegrasyonudur. instagram entegrasyonu, opencart facebook entegrasyonu ve whatsapp business mağaza entegrasyonu kolayca yapılabilir.

Opencart ile tüm dünyaya entegre olabilirsiniz. Opencart ile e-ihracat yapabilirsiniz.

Sonuç: Bir Sonraki Projeniz İçin Neden Kesinlikle Opencart kullanmalısınız?

Opencart, açık kaynaklı bir alışveriş  programıdır. İşinizi yürütmenizi kolaylaştıracak birçok özellik ve entegrasyona sahiptir. Opencart, gereksinimlerinize uyacak şekilde kolayca özelleştirilebilir ve uyarlanabilmektedir.

Ayrıca, web sitenizi daha iyi yönetmenize yardımcı olacak çeşitli eklentilere sahiptir. Örneğin sitede bir blog kurmak istiyorsanız, bunun için de eklentiler mevcut.

Ayrıca sitenize, gereksinimlerinize veya tercihlerinize göre özelleştirmek için kullanılabilecek çeşitli opencart temaları bulunmaktadır.

Şimdi opencart ile çevirim içi iş kurmak için opencart e-ticaret paketleri içerisinden kurmak istediğiniz işe en uygun olanı satın alarak hemen başlayabilirsiniz.